You are here


Vycházka sobota 17.2. Křídlo

V sobotu17.2.2018 jsme v počtu osmi účastníků vyrazili na pěší túru z vlakové zastávky v Hlinsku pod Hostýnem přes zříceninu hradu Křídlo do Fryštáku (cca 17,5 km). Země byla promrzlá a pokrytá novým sněhem, bláto nám nehrozilo. Překonali jsme poněkud prudké terénní stoupání k cestě pod Křídlem, kde siluety holých buků s pokroucenými větvemi vykreslovaly v mlze ráz snové krajiny. Další úseky již vedly pohodovými travezy po turistických značkách přes Ctiborovy boudy do sedla pod Lysinou, dále pod Javorčím přes Hrubou Malíkovou do sedla U dubu, kde byla plánovaná svačina.

Provodovskem

Pár fotek z nedělní vycházky poskytli Vallovi.

Vycházka Držková - Trnava 13.1.2018

V sobotu 13.1.2017 jsme vykonali pohodovou vycházku z Držkové přes Kopnou do Trnavy. Na rozcestí pod Kopnou jsme se rozdělili na dvě skupiny - první pokračovala přes sedlo nad Podkopnou Lhotou po hřebeni do Trnavy (9,5 km), druhá podle původního plánu přes Humenec po modré značce pod Vysoký Grůň, na Vápenky a Starou dolinou přes Luhy do Trnavy (14.2 km). Díky přízemnímu mrazíku byla cesta přimrzlá, většinou bez bláta. Vyšší polohy trasy byly nádherně ojíněné. Závěr v hostinci pivovaru Vraník s dobrým občerstvením byl pěknou tečkou za touto vycházkou.
J.Š

Vycházka okolo Zlína 6.1.2018

Pochod tříkrálový

Před námi vzdálenost značná,
předpověď – obloha mračná.
Dík tříkrálové koledě
však slunečno je - a po ledě.

Ze Zlína s podporou Hřiba
- nesednout byla by chyba:
kdo pivo do sebe klopí
k dalším se výkonům vzchopí!

Silnější vpřed a slabší vzadu
přes boudu razíme cestu si k hradu.
Od hradu pak už jen chvíli
a již jsme v kýženém cíli.

Přestárlých turistů plémě
ještě nás nosí Země -
těch sedm mil a tisíc stop
zdolali jsme tak coby hop!

J.Š

Novoroční výstup na Trestný - 2018

I když s menší účastí, opět jsme se sešli v Novoročním odpoledni na vrcholku Trestného nad Otrokovicemi. Tradičně jsme odpálili špunt a připili jsme sobě i ostatním turistům do nového roku. Opět nezklamal Laďa Kochta, který přijel z Pohořelic na kole a Tresťňák od Moravní lávky s mírnou podporou několika voltů vyšlapal.
J.Š

Silvestrovská vycházka 2017

I přes zpočátku poněkud nepříznivé počasí se i letošní Silvestrovská vycházka vydařila s překvapivě hojnou účastí. Počáteční déšť naštěstí ustal a příroda nám nakonec poskytla i zajímavé pohledy na částečně zasněženou krajinu, které mraky s převalujícími se mlhami vdechly osobitou atmosféru. V cíli nás pak čekala prémie v podobě skvělého pohoštění u Nováků, včetně již vyhlášené skvělé Ondrovy kyselice a společného přátelského posezení. Ondrovi i Jiřce Novákovým patří náš velký dík za přípravu a umožnění této krásné tečky za rokem 2017.

Vycházka přes Mladcovské kopce

Tak zase jedna tradiční vycházka cestou necestou přes Mladcovské kopce jako obyčejně dopadla dobře - včetně závěrečného pivečka s langošem na Chlumu. Děkuji všem účastníkům, kteří dědka doprovodili - i Mirkovi, který jako předskokan proběhl tuto trasu před námi, ač se tím o to pivečko s langošem ochudil.
J.Š

Hřebečské důlní stezky 17. 6. 2017

Dodatečně přidávám fotky z akce, kdy jsme poznávali méně známé HŘEBEČSKÉ DŮLNÍ STEZKY. Šli jsme z VYHLÍDKY U TETY z obce HŘEBEČ přes zajímavou VYHLÍDKU NAD DOLY (Začíná schodištěm, po kterém nebudete stoupat, ale sestupovat na plošinu vyhlídky! Vyhlídka se totiž nachází o 124 schodů níže. Přímé schodiště se skládá z několika ramen zakotvených do opukového skalního srázu. Z plošiny je pěkný výhled do Moravskotřebovské kotliny. Vlevo, ve východním směru, spatříte Moravskou Třebovou, vpravo od ní silnici k Hřebečskému tunelu je vidět viadukt před tunelem. Vpravo na jihu vykukuje Roh (660 m n.

Beskydy – pěší přechod 9.6 – 11.6.2017

Po technických odkladech se uskutečnila plánovaná akce seriálu „pánská jízda“. V komorním složení (kvarteto staříků) jsme vyrazili za skvělého počasí z Mostů u Jablunkova na hřeben přes Kostelky na Kamennou chatu před Velkým Polomem, kolem kaple pod Muřínkovým vrchem, směr Burkův vrch, Čuboňov k prameni Glodno voda pod Malým Polomem (1. bivak s ohníčkem, opékáním kabanosu, jasná měsíční noc). V sobotu pokračování kolem Malého Polomu na Bílý kříž, Visalaje (polední přeháňky vyřešeny restaurací). Odpoledne přechod směr Lysá hora k druhému noclehu u přístřešku Huserka.

RSS kanál

Syndikovat obsah