You are hereUskutečněné akce / Vysoké Tatry 28. 9- 1. 10. 2017

Vysoké Tatry 28. 9- 1. 10. 2017


By novotná.dana - Posted on 03 Červenec 2017

Odjezd 28. 9. 2017 v 6:00 hod. ráno z Otrokovic, příjezd domů v neděli večer kolem 20:00 – vše bude upřesněno.
Cena zájezdu by měla být do 2500 Kč. Cena zahrnuje dopravu, ubytování a poplatek za rekreaci v penzionu Slavia v Popradě. Členové budou mít slevu 250 Kč.
Penzión Slávia se nachází 200 metrů od centra Popradu a nabízí pokoje s bezplatným Wi-Fi i kabelovým připojením k internetu a vlastní koupelnu. Některé pokoje mají lednici a k dispozici je také sdílená kuchyně na chodbě a bezpečnostní schránka. Zdarma lze využít nádobí, fén a žehličku a žehlicí prkno. Společné prostory zahrnují i plně vybavenou kuchyň. V blízkosti ubytování se nachází nákupní střediska i restaurace.
Vlakové a autobusové nádraží je vzdálené 5 minut chůze od penzionu. Hosté obdrží slevu do aquaparku Aquacity v Popradu, který se nachází 700 metrů odtud.
Ubytovatel nám přislíbil rezervaci do 5.8.2017, kdy musíme uhradit zálohu. Z tohoto důvodu nahlaste závazně účast do 28. 7. 2017.
Zálohu ve výši 1500 Kč nutno uhradit do 31. 7. 2017.
Zálohu na zájezd můžete uhradit osobně nebo na účet 1590157028/3030 a do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a název zájezdu „Tatry“ (pokud máte jakékoliv otázky, spojte se s námi). Vhodné je napsat i e-mail nebo SMS, že jste peníze poukázali a já Vám pak potvrdím, že bylo vše řádně doručeno.
Celý zájezd je koncipován více individuálně a není nutné se držet uvedených tras s výjimkou prvního dne. Nutné bude vždy vedoucí zájezdu nahlásit cíl túry a být včas u autobusu, který účastníky odveze ráno na túry a pak odpoledne doveze účastníky zpět. Kdo nebude chtít čekat na autobus nebo se zdrží na túře, případně si zvolí individuální program, dopraví se na vlastní náklady do místa ubytování vlakem. Každý jede na vlastní nebezpečí, je povinen si vyřídit cestovní pojištění pro případ úrazu.
V Popradu je možné navštívit termální koupaliště AquaCity. Ceny si snadno zjistíte na internetu.

Předběžný program:
1. den - cestou do Vysokých Tater navštívíme Kvačianskou a Prosieckou dolinu – celková délka trasy je 15 km, 5 hod.
Kdo nebude chtít jít celou trasu, může čas využít prohlídkou pouze Kvačanské doliny, se dvěma vyhlídkami a starým vodním mlýn. Trasa tam i zpět je dlouhá 10 km, méně náročná, 3 hod.

2. a 4. den – přejezd autobusu z Popradu na Štrbské pleso, kde bude výběr z více tras. Na 4. den bych doporučovala si vybrat túry kratší, protože z Tater budeme odjíždět kolem 14: 00 hod.

Návrh krátkých tras:
K vodopádu Skok a zpět 8 km.
Na Popradské pleso – návštěva cintorínu a zpět 10 km.
Vyjít pěšky na chatu pod Soliskom, tam a zpět 8 - 9 km, lze udělat menší okruh. Nebo zvolit jízdu lanovkou.

Návrh dlouhých tras:
Štrbské pleso – Kriváň a zpět 18 km časově 8 hod., velké převýšení.

Štrbské pleso – Mlynickou dolinou nahoru a Furkotskou dolinou dolů 13 km, 5,5 hod., velmi pěkná túra, měl by ji zvládnout téměř každý. Je možnost se kdykoliv vrátit a trasu zkrátit.

Štrbské pleso – Popradské Pleso – Mengusovká Dolina – Koprovský štít a zpět 18 km,
7 hod., lze zkrátit jen k Velkému Hincovu plesu 17 km, 5,5 hod., kdy se vyhnete závěrečnému výstupu na vrchol.

3. den – se svezeme autobusem do Starého Smokovce, zde výjezd lanovkou na Hrebienok. Cena lanovky tam a zpět je 9 euro, jen tam 8 euro, jen zpět 7 euro.

Hrebienok – vodopády Studeného potoka – Zámkova chata – Teryho chata a zpět na Hrebienok 12 km, 5 hod., případně pěšky do Starého Smokovce 15 km, 6 hod.

Hrebienok a Velká studená dolina – Zbojnická chata – sedlo Prielom – Polský hrebeň – Velická dolina Slezský dom – Starý Smokovec 17 km, 7 hod. Lze zkrátit jen na Zbojnickú chatu a zpět na Hrebienok 12 km, 5 hod.

Lze projít i Malou Studenou dolinou přes Teryho chatu – Priečné sedlo – Zbojnickou chatu a Velkou studenou dolinou na Hrebienok 17 km, 7 hod.

Starý Smokovec – Slavkovský štít - a zpět 14 km, 7 hod., případně z Hrebienok – Slavkovský štít – Hrebienok – 12 km, 6 hod.

Trasy mohou doznat ještě změn podle aktuálního počasí.
Připravily Dana a Magda.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

RSS kanál

Syndikovat obsah